Lapseootus on väga oluline aeg iga naise elus. Peale põneva ootusärevuse toob rasedus kaasa ka hulga muutusi naise organismis. Rasedus ise ei ole ju mingi haigus vaid iga naise normaalne füsioloogiline seisund, kuigi muutused toovad endaga kaasa hulga ebamugavusi ja tihti ka valu.
Tavaliselt kestab massaaž maksimaalselt 45 minutit, kuid see võib sõltuda raseda enesetundest ja sünnituseni jäänud ajast. See aeg on täiesti piisav, et alandada jalgade turseid ja leida pingetele leevendust. Soovitan enne massaaži alati julgelt rääkida oma terviseseisundist ja muidugi põhjalikult täita anamnees, mis annab spetsialistile põhjaliku ülevaate potentsiaalsetest riskidest.
Olulised asjad, mida silmas pidada:
Alusta massaažis käimist teisest trimestrist. Esimesel kolmel raseduskuul püsib kõrgendatud raseduse katkemise oht, seepärast soovitame alustada massaažiga teise trimestri alguses. Massaaži teostatakse üldjuhul küliliasendis, andes erinevate patjadega toestades kliendile ja lapsele mugav ja igati ohutu lamamisasend. Massaažipiirkond valitakse vastavalt kliendi soovile ja kaebustele. Alaseljale ja ristluu piirkonnale raseduse ajal massaaži ei tehta.
Näidustused:
- Leevendab kaela- ja seljavalusid ning ebamugavustunnet
- Aitab vähendada turset kätes ja jalgades
- Rahustab ja vähendab stressi läbi serotoniini ja dopamiini hormoonide hulga tõstmise
- Parandab und
Vastunäidustused:
- esimene trimester
- ema vanus <18 ja >35 eluaasta
- mitmike rasedus;
- eelmise raseduse katkemine või varasemad probleemid käesoleva rasedusega;
- emakakaela probleemid;
- ebanormaalne loote südamelöögisagedus;
- loote liigutuste vähenemine või puudumine;
- emakasisene arengupeetus;
- oletatav reesuskonflikt või muu geneetiline probleem;
- madal kaaluiive;
- emal diagnoositud astma, diabeet, südamehaigus, krooniline kõrge vererõhk, aneemia, epilepsia, kopsu- või maksahaigus
- ema puudulik toitumine; uimastite või alkoholi tarbimine
Eriti peavad seda silmas pidama esmasünnitajad. Selleks ajaks on keha uue ilmakodaniku omaks võtnud ja raseduse katkemise ohtu ei ole. Parimate tulemuste saavutamiseks, soovitame käia massaažis kaks kuni neli korda kuus, kuid ka siin on parimaks nõuandjaks enesetunne. Normaalselt kulgeva raseduse puhul võib massaažis käia kuni raseduse lõpuni välja.
Leyla Lasberg Massaažiteraapia OÜ
Paldiski maantee 14-36, 10149 Tallinn
Reg. nr.: 16215139